SEDINTA EXTRAORDINARA A CONSILIULUI LOCAL, 8 OCTOMBRIE 2018

În ședința extraordinară de astăzi, 8 octombrie, au fost aprobați indicatorii tehnico-economici pentru două noi obiective de investiții ale municipalității.
Este vorba despre modernizarea străzii Daciei – tronsonul situat între străzile Negru Vodă și Cărămidarii Vechi și despre reconfigurarea zonei Bloc Marița – bloc 45 – bloc 79 – bloc 60, ce include carosabilul, spațiul verde și parcări.
Tot astăzi, consilierii locali au aprobat “Politica de parcare publică în aria de impact a proiectului Infrastructură Șoseaua Alexandriei”, document necesar depunerii cererii de finanțare pentru proiectul de modernizare a Șoselei Alexandriei in cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritara 4 – Sprijinirea dezvoltării urbane durabile.

Ultima modificare: 08.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ANUNȚ IMPORTANT PE LINIA EVIDENȚEI PERSOANELOR